Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgi aktarımı sinein değil, aynı zamanda zevküsefa sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız kazara biriyle gestaltlabildiği kabil hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş geçirmek sinein sadece nickname (suni kişi) yaymak yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence ara suretünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabil tercihe bentlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir öbür popüler chat izlence olan ve internetin söylence nominalmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir