Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon meydanında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde bellik yapıu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli terbiye bölümünde ev olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En balaban ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası enerjik çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı gün Türkiye’nin en balaban özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda iz almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir