Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kesiksiz giriş karşılayıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çhileındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan muayene katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriyetle kullanıcı adınızı değanlayıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde yer kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram temassı istediği kucakin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çbuyurmak kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nite Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen kişiler kucakin ne yazık ki çok okkalı seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye haddizatında özge kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değanlayıştirin ve yalnız ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değanlayıştiğinde yahut kullanıcı adınız değanlayıştiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değanlayıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değanlayıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değanlayıştiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da ara sıra “değanlayışikliği mazi hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değanlayıştirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir