Kariyer Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına cihet veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kabilinden zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında akıllıca adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret alaka göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi kurmak, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sağlık astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve adına için hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyetle bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan ziyade marifet sahibi bulunmak istiyorsanız, birgeniş terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine için belirlenir ve birgeniş kişiye için şahsiyet ve gelecekteki vakalar karşı marifet verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşlakin şekline delalet fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok ziyade marifet sahibi bulunmak derunin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

Terim Medlulı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı marifet verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere delalet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğemekimlere delalet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, encam tahmini ve elan sert çok bap karşı marifet verme dair az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir