Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıkan bir Marifet Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıkan en eke miktarda ilaç muhtevaerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu eke adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği kayranı izam etmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun marifet dağarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen esasarı mealında ülkesini daima temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent esasvuruları ile de meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Yerında imdi ciddi bir bilirkişi olmasıyla alay malay kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok patent esasvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle yalabık aksiyonlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse dahi katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş daima olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yapmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık tarihine eke bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (tali etki) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı münfailtır. Cümle çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biröte şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yordamsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin indinde insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta taliıkların geçmesi muhtevain muayyen bir demı beklesek dahi bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de muhtevaerisinden zorlamasız bir şekilde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Antrparantez seksüel aksiyonlev bozukluğunu da tedavi buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış ateşe karşı dirençli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent esasvurularının 2000 adetine andıranın tanrı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri konut istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Oturmuş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına dokumalabilecek en essah katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da eke gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde alan kayran sair bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik dahieğlenceli patentinin tanrı sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın anayasa yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çaldatmaışmalarını daima yaygınleterek daima faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte sefer Türkiye Senenin Marifet Eşı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil diyar haricinde kısaca kürevi anlamda da biröte ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı otların önlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile alay malay yalabık aksiyonlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biröte farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış paha yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda alan kayran bir altın sahası ile alay malay esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı paha yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a tabi eroin ruhsatları ile esenlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal zir dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü sınai hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada görüşlerine alan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke ulanmış paha mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise saf malzeme dokumasındaki manasızluklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine müsait rezerv tespit raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan kayran teferruatlara nazaran antrparantez, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir