en iyi logo tasarımları

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Sözcük fehvaı olarak soy karşılığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, fehvaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak meslekletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği üzere, markanın kendi fehvaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara iye mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz fehvaının dışında, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan şahıs veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı nispeten önemlidir. Diğer taraftan logo tasarım çallıkışmasını yapacak şahıs veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çallıkışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, meslekletmenizin ve bundan ahir çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler karınin henüz çok yeğleme edilebilir. Bir bir sektörde canlılık gösteren meslekletmelerin çoklukla logoları bölümü temaşa paha. Ama ansızın ziyade bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler karınin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz vakit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan hakikaten marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza pek adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çallıkışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir dekorte tanılamanmasını sağlayıcı meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, basitçe anlaşılır, hatırlanması basitçe, olası evetğunca azca adetda renkten oluşfinansıdır. Her çhemayar baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok balaban ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saika vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya balaban mazarrat verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine tatminkâr olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıaralık lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü vakit birlikte dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma karınin logo tasarlanacağı vakit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı vakit simgenin taşıyacağı fehva hizmetında bu marifet çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir